AKTUALNOŚCI

Ubezpieczenie za darmo? Zasadniczo, polisa na życie to lepsza lokata

kwi 25, 2022

Zacznijmy od zadania sobie kluczowego pytania: Jak można mieć ubezpieczenie za darmo?

Można, bo biorąc kapitałowe w polisę, w rzeczywistości za ochronę nic nie płacimy.

Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe
to łatwy sposób, by nie płacić za ochronę pieniędzy.

Dodatkowo otrzymuje się zwrot wszystkich wpłaconych składek z zyskiem, który będzie stanowił znaczną część świadczeń emerytalnych.

Składka miesięczna na ubezpieczenie na życie to przeważnie około kilkudziesięciu złotych. To, jaka cena ubezpieczenia na życie zostanie nam zaoferowana, jest uzależnione przede wszystkim od zakresu ochrony, na co wpływ mają potrzeby klienta. Ma to swoje odzwierciedlenie także przy sumie ubezpieczenia, a więc kwocie, jaka zostanie wypłacona w razie naszej śmierci.

Zakres ochrony to określone sytuacje, za które zostanie nam wypłacone świadczenie – np. zgon, nieszczęśliwy

Ubezpieczenie na życie ze zwrotem składki to połączenie ubezpieczeń na życie i dożycie

Ubezpieczenie na życie ze zwrotem składki daje nam podwójną korzyść:

  1. W przypadku naszej śmierci polisa zapewnia naszym bliskim wypłatę świadczenia zgodnie z sumą ubezpieczenia
  2. Jeśli dożyjemy do końca okresu ubezpieczenia, otrzymamy zwrot wpłaconych składek

Wartość wpłaconych składek, które odzyskamy, jest gwarantowana i nie zależy od sytuacji na rynku. Wartość procentowa zależy od wybranego okresu ubezpieczenia.

Składka ubezpieczeniowa jest indeksowana, czyli rośnie minimalnie co rok, by zrównoważyć działanie inflacji w długim okresie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na życie ze zwrotem składki obejmuje także wszystkie przyczyny śmierci.

Kupując polisę na życie ze zwrotem składki, wybieramy sumę ubezpieczenia, czyli wysokość świadczenia, które zostanie wypłacone na wypadek śmierci. Wypłata świadczenia za śmierć jest wolna od podatku dochodowego.

Ponieważ 100 tys. zł dziś nie będzie warte tyle samo za 20 lat, w ubezpieczeniu działa indeksacja. Składka rośnie co rok, by zmniejszyć działanie inflacji. Dzięki temu zwrot składki po 20 latach będzie korzystniejszy finansowo.

Jeśli dożyjemy do końca polisy, otrzymamy zwrot wpłaconych składek. To bardzo korzystna sytuacja w systemie ubezpieczeń. Z tego powodu można traktować je także jako swoisty rodzaj lokaty.

Ubezpieczenie na życie chroni naszych bliskich przed problemami finansowymi po naszej śmierci. Wypłata z polisy ubezpieczeniowej zapewni naszej rodzinie komfort życia, gdy nas zabraknie.

Profesjonalny doradca szyje polisę na miarę i potrzeby klienta. Oferuje polisy ubezpieczeniowe w kilku wariantach, o różnym zakresie i różnej sumie ubezpieczeniowej. Daje przy tym możliwość dokonywania ich modyfikacji w zależności od naszych potrzeb.

Dla jednego klienta ważne jest zabezpieczenie rodziny przed śmiercią bardzo wysoką sumą ubezpieczenia.

Dla innego dodatkowe środki na emeryturę. To wszystko można zawrzeć w jednym produkcie.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to produkt, który zapewnia kompleksową ochronę.

Szczególnie w obecnych czasach, kiedy to mamy do czynienia z zaciąganiem dużej liczby zobowiązań w instytucjach bankowych (np. kredyt na mieszkanie, kredyt na samochód, pożyczki gotówkowe), jest on kluczowy pod kątem zabezpieczenia naszych bliskich. Ubezpieczenie na życie daje szereg korzyści finansowych.

Po pierwsze — tak jak już zostało podkreślone — podstawowym punktem takiego ubezpieczenia jest wypłata gwarantowanego świadczenia w razie śmierci. Dzięki takiemu ubezpieczeniu zabezpieczymy zatem bliskich, którzy będą mogli spłacić zaciągnięte przez nas zobowiązania finansowe, utrzymując przez to dotychczasowy standard życia.

Po drugie, w ramach takiego ubezpieczenia możemy skorzystać z ochrony dotyczącej nawet kilkunastu dodatkowych zdarzeń. Pozwala to na dostosowanie ubezpieczenia do naszych potrzeb.

Równie istotne jest to, że w trakcie trwania ubezpieczenia możemy zwiększyć zakres ochrony w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby i jak zmienia się sytuacja rodzinna.

Mowa jest tutaj o takich przypadkach, jak urodzenie się dziecka lub zawarcie małżeństwa (kiedy to ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte dodatkowe osoby). Oprócz tego ochronę ubezpieczeniową można również rozszerzyć przy zakupie mieszkania lub domu.

Warto skorzystać z kompleksowego wsparcia doradcy ubezpieczeniowego Open Brokers.

PAWEŁ KOWALEWSKI

PAWEŁ KOWALEWSKI

Manager Krajowy

E-mail: p.kowalewski@assiduus.pl
Telefon: +48 535 196 299, + 48 535 959 455
Adres: Mickiewicza 50, 76-200 Słupsk

DOROTA WERKOWSKA

DOROTA WERKOWSKA

Manager Krajowy

E-mail: d.werkowska@assiduus.pl
Telefon: +48 604 472 458
Adres: Słowackiego 1, 85-008 Bydgoszcz